Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Jego zadaniem jest rehabilitacja, leczenie chorób przewlekłych oraz szeroko pojęta profilaktyka.
Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia pacjenta, uwzględniając wskazania lub przeciwwskazania oraz wpływ leczenia uzdrowiskowego na stan zdrowia pacjenta. Lekarz lub sam pacjent przesyła skierowanie do oddziału wojewódzkiego NFZ w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem „Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe”. Można również dostarczyć skierowanie osobiście do oddziału NFZ. Ocenę celowości skierowania przeprowadza lekarz oddziału wojewódzkiego NFZ, specjalista w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej, wskazując rodzaj i miejsce leczenia uzdrowiskowego. Jeżeli lekarz specjalista stwierdzi przeciwwskazanie lub brak wskazań do leczenia uzdrowiskowego, oddział NFZ nie potwierdza skierowania lecz jest ono zwracane lekarzowi, który je wystawił, wraz z podaniem przyczyny odmowy potwierdzenia skierowania. Oddział Funduszu powiadamia odrębnym pismem również pacjenta. Decyzja jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
PEŁNA TREŚĆ INFORMACJI DO POBRANIA I WYDRUKU
PUSTY DRUK SKIEROWANIA DO POBRANIA I DRUKU
PRZEGLĄDARKA SKIEROWAŃ NA LECZENIE UZDROWISKOWE
Przeglądarka została przygotowana w celu ułatwienia dostępu świadczeniobiorcom do informacji o procesie potwierdzania własnego skierowania na leczenie uzdrowiskowe przez Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
INFORMACJE ZE STRONY CENTRALI NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA